top of page
kinnisvara pildistamine

KINNISVARA PILDISTAMINE

Hästi tehtud kinnisvarafotod toovad

2-3 korda rohkem päringuid ja telefonikõnesid!

2009 aastal avastas AirBnB meeskond, et voodikohtade broneeringud osades linnades jäävad alla portaali keskmise. Üks neist linnadest oli New York, üks peamisi turistimagneteid Ameerikas.

Kui hakati kaardistama võimalike põhjusi, siis pandi tähele, et paljude ööbimiskohtade fotode kvaliteet oli halb. Nendel piltidelt oli raske hoomata, et mille eest klient raha peaks välja käima.

Püstitati hüpotees kas paremad fotod kinnisvarast võiksid parandada broneeringute arvu öö kohta nendes piirkondades. Selleks palgati professionaalne fotograaf, kes käis objektilt objektile ja tegi uued pildid.

Kui hakati võrdlema broneerimiste statistikat UUED PILDID versus VANAD PILDID, siis avastati, et parendatud kinnisvarafotodega kohtasid broneeritakse 2 -3 korda rohkem.

344863947_6387321577985505_305114944786598428_n.jpg

Seda ideed, et hea fotokvaliteet tõstab broneeringute arvu, laiendati teistesse linnadesse, mille tulemused jäi alla keskmise - Pariisi, Londonisse, Miamisse ja Vancouverisse. Tulemused paranesid keskmiselt 2.5 korda kõigis nendes linnades.

Ajavahemikus 2010 - 2012 palkas AirBnb.com  2000+ kinnisvara fotograafi üle maailma, kes tegid kokku pilte 13 000-le kinnisvaraobjektile.

Selle tegevuse eesmärk oli tuua oma portaali majutusepakkujatele rohkem kontakte ja rahavoogu.

Kui ei usu seda lugu, siis ava Sean Ellise raamat "Hacking Growth" lehekülgedel 98-99 ja loe ise lähemat.

Professionaalsed fotod sinu kinnisvarast teevad tööd sinu eest!

Tänapäeva nutitelefoniga võib igaüks juba teha väga hea kvaliteediga fotod ja tekib küsimus, milleks üldse maksta fotograafile. Müüvat kinnisvarapilti ei iseloomusta paraku ainult aga hea kvaliteet, vaid kaameral õige nurga valimine, oskus tuua pildiga välja ruumi reaalsed mõõtmed ning olulisel kohal on professionaalsed töötlus oskused, et Eesti pimedas kliimas saada valgusküllased pildid. 

bottom of page