top of page
 • Writer's pictureAndres Seeman

Enim küsitud korduma kippuvaid küsimusi virtuaaltuuride kohta

Siit leiad enim küsitud küsimusi virtuaaltuuride kohta.1. Mis on virtuaaltuur?


3D virtuaaltuur on interaktiivne digitaalne lahendus, mis võimaldab vaatajatel saada elutruud ülevaated ruumidest, kinnisvarast või paikadest ilma füüsiliselt kohal olemata. See võimaldab kasutajatel navigeerida virtuaalses keskkonnas ning uurida üksikasju, nagu nad oleksid kohapeal.


2. Kas on võimalik lisada virtuaaltuur veebilehele?

 • Virtuaaltuuri on võimalik lisada veebisaidile. Kuna suurem osa virtuaaltuure jookseb täna virtuaaltuuriplatvormidel (näiteks nagu Matterport.com või Kuula.co), siis neid on lihtne lisada oma veebisaidile embedded koodiga nagu Youtube videot.

 • Lisaks kohanduvad virtuaaltuurid erinevate seadmete ekraanisuurustega. See võimaldab kasutajatel nautida virtuaaltuuri mobiilsetel seadmetel ja tahvelarvutitel sama mugavalt kui arvutis.

 • Virtuaaltuuri saab vaadata arvutis, nutitelefonis, tahvlis ja VR-prillidega.


3. Mis on kinnisvara virtuaaltuuri eelisteks?

 • Ajaline sääst kinnisvara müüjale. Suurim muutus kinnisvara pakkujale on sissetuleva kontakti või päringu kvaliteedi tõus. Virtuaaltuurid aitavad tõsta oma töö ning aja kasutamise efektiivsust, kuna jääb vähemaks esitlusi objektil nn. "valedele huvilistele".

 • Ajaline sääst kinnisvara otsijale. Korterite ja majade läbi kammimine eesmärgiga, et leida see õige, on väga ajakulukas ja väsitav. Virtuaaltuur aitab teha eelotsuseid, mida vaatama minna ja mida mitte. Virtuaaltuur annab kliendile täieliku ülevaate kinnisvarast ja selles liikumine vastab enamikele kliendil tekkinud küsimustele. Virtuaaltuur kuvab kõike sama detailselt nagu klient näeks kohapeal viibides.

 • Kütusekulude vähenemine. Kuna tuleb vähem ringi sõita, siis vähenevad kulud transpordile ja ka parkimispiletitele.

 • Kõrgem digikampaaniate konversioonimäär. Tark turundusjuht saab aru, et digikampaaniate eesmärk ei ole saada klikke, vaid pöörata võimalikult palju huvilisi maksavateks klientideks. Kasutajakogemuse lihtsustamine läbi virtuaaltuuride aitab parandada digikampaaniate tasuvust ning vähendada ostuhuviliste kadu oma müügiprotsessis. Näiteks Vacasa.com majutuseportaal kasvatas virtuaaltuuridega +14% broneerimisi.

 • Iga päev on avatud uste päevad. Võid lisada virtuaaltuuri kinnisvaraportaali ning külastajad saavad väga väikse vaevaga ning lihtsalt kinnisvaraobjektis sees ringi liikuda. Koduleht, millele on lisatud virtuaaltuur, muutub iseseisevaks müügi- ja turunduse tööriistaks. Virtuaaltuuris saab tekitada infopunkte konkreetsetele asukohtadele või objektidele. Samuti saab lisada meediafaile ja otselinke. Ei vaja eraldi VR prille.


4. Kui kaua võtab aega kinnisvara virtuaaltuuri tegemine?


 • Üldiselt tuleks aega varuda (vähemalt 1 tund väiksemate objektide puhul), kuna 3D tuuri puhul tuleb vedada käik läbi kõikide presenteeritavate ruumide.

 • Kui tavalise kinnisvara pildistamise puhul tehakse pildid üldiselt üksikutest punktidest, siis 3D virtuaaltuuri puhul tuleb panna punktid iga 1.5 -2 meetri tagant, ning need peavad olema omavahel nähtavad.

 • Seega ruumi skänneerimise punkte on kordades rohkem ning see võtab aega. Mida suurem on projekt, seda rohkem on neid punkte.


3d virtuaaltuur
3d skaneerimine0 views0 comments
bottom of page