top of page
DSCF4836.jpg

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Disainis kehtib reegel, et kui on võimalik üks element veel ära võtta, siis võta.

SEES

  • TULED SISSE  - Lülita kõikides ruumides valgus sisse. Ruumid peavad olema valgustatud, sest see teeb ta paremini müüdavaks.

  • PANE ÜLELIIGSED ASJAD ÄRA -  Oleks hea kui võimalikult palju ebavajalike asju saaks vaateväljast ära viia. Eemalda riiulitelt ja laudadelt kõik üleliigne, et üldmulje oleks avar ja puhas. Virtuaaltuuri puhul jääb kõik peale ning midagi varjata pole võimalik.

  • KORISTAEemalda riiulitelt ja laudadelt kõik üleliigne, et üldmulje oleks avar ja puhas. Puhasta aknad ja peeglid, et seal ei oleks näpu- ega kätejälgi. Säti korda diivanid, voodid ja voodikatted. Jäta esikusse võimalikult vähe jalatseid ja riideid. Pane ära isiklikud asjad, nt hambaharjad ja pesuvahendid vannitoas.

VÄLJAS

  • PARGI AUTO(D) MUJALE - pargi autod oma hoovist pildistamise ajaks mujale. Hoone välisvaadete pildistamisel hakkavad need segama, eriti droonifotode puhul. Peida ära vedelevad tööriistad ning aiakäru. 

  • PANE AIAST JA TERRASILT ÜLELIIGSED ASJAD ÄRA -Korista aias või väliterrassil vedelavad mänguasjad ning korrasta mänguplats.  Puhasta terrassilaud ja sea paika toolid.

  • PANE KOER KINNI - Koduloomad on toredad, aga nad segavad pildistamist. 

MAJATEHASED JA MAJAMUDELID

Kui väiksem majamudel on majatehase platsil, siis tuleks võimalikult palju "virr-varri" ning ehitusprügi ära koristada vähemalt majamudeli ümbert.  Kõik, mis maas vedeleb, tuleks ära korjata (kruvid, puidupuru jms.). Kui võimalik, siis tõsta majamudel sellisesse kohta või platsile, kus ei ole taustaks teisi objekte, mis piltidel tähelepanu mujale juhivad. 

Majamudeleid tuleks pildistada siis, kui sisetööd on lõpetatud, seest harjaga üle käidud ning aknad puhastatud (pärast ilusad kätejäljed piltidel). Kui võimalik, siis kiled tuleks ajutiselt eemaldada (WC, dushisegistid jms.). Pildistamiseks tuleb leida ajavahemik (ca. 2 tundi) enne seda kui "kohe-kohe" hakatakse väikemudel termokilesse pakkida, sest reka juba ootab.

Kõige paremad materjalid saab majamudelitest teha siis kui see on lõplikult paigaldatud kliendi juures ning klient on selle hubaselt ära sisustanud. 

TOOTMISED JA TÖÖSTUSED

Tootmisruumid tuleks pildistamiseks eelnevalt ära koristada ja kõik asjad paika sättida. Vedelevad töökindad, saepuru põrandal, lahtised pakkematerjalid, kaubaalused jms. tuleks kõik vaateväljast eemaldada.  Mida rohkem tolmu saab kokku pühitud, seda parem, sest drooniga lae all pilte tehes keerutatakse see muidu üles.  Samuti virtuaaltuuri tegemisel jääb kõik peale ja midagi varjata hiljem ei anna. 

RENDITAVAD PEORUUMID, PULMAKÜÜNID jms.

Parimad pildid peoruumidest saab siis kui lauad on kaetud, aga külalisi veel ruumi sisse ei lasta. Praktika näitab aga seda, et külalised tungivad juba peoruumidesse enne kui catering ja DJ on jõudnud ennast lahti pakkida. Seega pildistamiseks tuleks lasta cateringil varem kohale tulla, et tekiks mingi ajaaken, kus saaks rahulikult toimetada enne kui külalised saabuma hakkavad.

"Kiirelt-kiirelt" ei ole võimalik häid asju teha. 

tootefotode tegemine
bottom of page